1825J5K00680FCR
Knowles Syfer
1825J5K00680FCR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1825J5K00680FCR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1825J5K00680FCR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 68PF 5KV C0G/NP0 1825
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:68pF ±1% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
Capacitance:68pF