1825J3K00331JXR
Knowles Syfer
1825J3K00331JXR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1825J3K00331JXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1825J3K00331JXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 330PF 3KV X7R 1825
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1825 (4564 Metric)
Capacitance:330pF