1825J1000183MXR
Knowles Syfer
1825J1000183MXR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1825J1000183MXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1825J1000183MXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.018UF 100V X7R 1825
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.018µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1825 (4564 Metric)
Capacitance:0.018µF