1825E471K202KHT
Knowles NOVACAP
1825E471K202KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1825E471K202KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1825E471K202KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 470PF 2KV 1825
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Lead Spacing:-
Failure Rate:-
Detailed Description:470pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor 1825 (4564 Metric)
Capacitance:470pF