1825AC223KAT9A
AVX Corporation
1825AC223KAT9A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1825AC223KAT9A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1825AC223KAT9A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1825
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
Capacitance:0.022µF