18251A102JAT2A
AVX Corporation
18251A102JAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18251A102JAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 18251A102JAT2A
Manufacturer AVX
Description Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% SMD 1825 125C Embossed T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 3418 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:1000pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
Capacitance:1000pF