1812Y2000123KFR
Knowles Syfer
1812Y2000123KFR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812Y2000123KFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812Y2000123KFR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.012UF 200V C0G 1812
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:0.012µF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.012µF