1812Y2000102KCT
Knowles Syfer
1812Y2000102KCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812Y2000102KCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812Y2000102KCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:1000pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:1000pF