1812Y1000682FFR
Knowles Syfer
1812Y1000682FFR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812Y1000682FFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812Y1000682FFR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1812
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:6800pF