1812Y0160101KFT
Knowles Syfer
1812Y0160101KFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812Y0160101KFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812Y0160101KFT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±10% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:100pF