1812Y0100820KCT
Knowles Syfer
1812Y0100820KCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812Y0100820KCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812Y0100820KCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 82PF 10V C0G/NP0 1812
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:82pF ±10% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:82pF