1812WC152MAT3A
AVX Corporation
1812WC152MAT3A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812WC152MAT3A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812WC152MAT3A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 1500PF 2.5KV X7R 1812
Data sheet
Voltage - Rated:2500V (2.5kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:1500pF ±20% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:1500pF