1812JA250331KXTSY2
Knowles Syfer
1812JA250331KXTSY2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812JA250331KXTSY2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812JA250331KXTSY2
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 330PF 250V X7R 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1812 (4532 Metric)
Capacitance:330pF