1812JA101JAT1A
AVX Corporation
1812JA101JAT1A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812JA101JAT1A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812JA101JAT1A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 100PF 4KV C0G/NP0 1812
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±5% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:100pF