1812J5K00102MXR
Knowles Syfer
1812J5K00102MXR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812J5K00102MXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812J5K00102MXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 1000PF 5KV X7R 1812
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1000pF ±20% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1812 (4532 Metric)
Capacitance:1000pF