1812J0250683JXT
Knowles Syfer
1812J0250683JXT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812J0250683JXT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812J0250683JXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.068UF 25V X7R 1812
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.068µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.068µF