1812J0250103KCT
Knowles Syfer
1812J0250103KCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812J0250103KCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812J0250103KCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 1812
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
Capacitance:10000pF