1812J0160221GFT
Knowles Syfer
1812J0160221GFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812J0160221GFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812J0160221GFT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:220pF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:220pF