1812J0100123KCT
Knowles Syfer
1812J0100123KCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812J0100123KCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812J0100123KCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.012UF 10V C0G/NP0 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.012µF ±10% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.012µF