1812D821J501KHT
Knowles NOVACAP
1812D821J501KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812D821J501KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812D821J501KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 820PF 500V C0G/NP0 1812
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:820pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:820pF