1812CC823KAT1A\SB
AVX Corporation
1812CC823KAT1A\SB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812CC823KAT1A\SB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812CC823KAT1A\SB
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.082UF 630V X7R 1812
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:0.082µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.082µF