1812CC223KAT1A
AVX Corporation
1812CC223KAT1A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812CC223KAT1A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812CC223KAT1A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.022UF 630V X7R 1812
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:478-2995-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Detailed Description:0.022µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.022µF