18125C124KAT2A
AVX Corporation
18125C124KAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18125C124KAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 18125C124KAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.12UF 50V X7R 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.040" (1.02mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.12µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.12µF