18125A682GAT2A
AVX Corporation
18125A682GAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18125A682GAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 18125A682GAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 6800PF 50V NP0 1812
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.040" (1.02mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:6800pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:6800pF