HellermannTyton
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 181-12008 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 181-12008
Manufacturer HellermannTyton
Description WIRE DUCT SLOTTED SCREW WHITE 6'
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 13 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Wire Duct Type:Slotted (Raceway), Base
Width:1.000" (25.40mm)
Series:Pro-Duct® SL
Other Names:089306291770
181-12008-ND
Mounting Type:Screw
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Length:6.00' (1.83m)
Height:2.008" (51.00mm)