1808Y2K00121KCT
Knowles Syfer
1808Y2K00121KCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1808Y2K00121KCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1808Y2K00121KCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 120PF 2KV C0G/NP0 1808
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:120pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
Capacitance:120pF