1808Y1000682JFT
Buy 1808Y1000682JFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1808Y1000682JFT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1808
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:100V
Tolerance:6800pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Series:FlexiCap™
RoHS Status:-
Ripple Current - Low Frequency:High Reliability, Automotive
Ratings:-
Polarization:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:1808Y1000682JFT
Lead Style:0.079" (2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Epoxy Mountable, High Temperature
Failure Rate:-
Expanded Description:6800pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%