1808Y0100274JXT
Knowles Syfer
1808Y0100274JXT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1808Y0100274JXT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1808Y0100274JXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.27UF 10V X7R 1808
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.27µF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1808 (4520 Metric)
Capacitance:0.27µF