1808Y0100273FCR
Knowles Syfer
1808Y0100273FCR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1808Y0100273FCR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1808Y0100273FCR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.027UF 10V C0G/NP0 1808
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:0.027µF ±1% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
Capacitance:0.027µF