1808N221K302NT
Knowles NOVACAP
1808N221K302NT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1808N221K302NT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1808N221K302NT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 1808
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
4500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:220pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Capacitance:220pF