1808JA250560JCTSY2
Knowles Syfer
1808JA250560JCTSY2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1808JA250560JCTSY2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1808JA250560JCTSY2
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1808
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:56pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
Capacitance:56pF