1808J0500560MDR
Knowles Syfer
1808J0500560MDR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1808J0500560MDR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1808J0500560MDR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 56PF 50V X7R 1808
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:56pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Capacitance:56pF