1808J0500181GCT
Knowles Syfer
1808J0500181GCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1808J0500181GCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1808J0500181GCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 1808
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:180pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
Capacitance:180pF