18085E104ZAT2A
AVX Corporation
18085E104ZAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18085E104ZAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 18085E104ZAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.1UF 50V Z5U 1808
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Z5U
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:0.1µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Z5U 1808 (4520 Metric)
Capacitance:0.1µF