173D685X9035XW
Electro-Films (EFI) / Vishay
173D685X9035XW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 173D685X9035XW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 173D685X9035XW
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 6.8UF 35V 10% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Series:TANTALEX®, 173D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Size Code:X
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:6.8µF Molded Tantalum Capacitors 35V Axial
Capacitance:6.8µF