173D155X5035VWE3
Electro-Films (EFI) / Vishay
173D155X5035VWE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 173D155X5035VWE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 173D155X5035VWE3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 1.5UF 35V 5% AXIAL
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±5%
Size / Dimension:0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Series:TANTALEX®, 173D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Size Code:V
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:1.5µF Molded Tantalum Capacitors 35V Axial
Capacitance:1.5µF