HARTING
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 17111762201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 17111762201
Manufacturer HARTING
Description HAR-BUS HM MEL., TYP D, AFS 2, T
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Press-Fit
Series:har-bus® HM
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:8
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:176
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:176 Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole
Current Rating:1A