HARTING
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 17011102204 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 17011102204
Manufacturer HARTING
Description HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 90 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs30 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Press-Fit
Series:har-bus® HM
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Tube
Other Names:1195-8202
17011102204-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:5
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:110
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Features:Board Guide
Detailed Description:110 Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole
Current Rating:1A