17-S430N-M
Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 17-S430N-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 17-S430N-M
Manufacturer Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Description CBL TIE LOCKING NAT 50LB 1.41'
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Width:0.189" (4.80mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:17
Packaging:1000 per Pkg
Other Names:Q769
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Length - Approximate:17.00"
Length - Actual:1.411' (430.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:Standard, Locking Natural 4.82" (122.43mm) 0.189" (4.80mm) 50 lbs (22.68 kg) 1.411' (430.00mm)
Color:Natural
Bundle Diameter:4.82" (122.43mm)