16DPGG5B
Delta Electronics
16DPGG5B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 16DPGG5B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 16DPGG5B
Manufacturer Delta Electronics
Description LINE FILTER 115/250VAC 16A CHASS
(In US Dollars)
18 pcs
Data sheet
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:115V, 250V
Termination Style:Quick Connect
Series:DP
Other Names:1144-1068
Operating Temperature:-
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:-
Frequency - Operating:50/60Hz
Filter Type:Single Phase
Current:16A