Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 168.6785.5107 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 168.6785.5107
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE AUTO 10A 32VDC BLADE MINI
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:32V
Size / Dimension:0.469" L x 0.150" W x 0.339" H (11.90mm x 3.80mm x 8.60mm)
Series:FK1 MINI®
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Blade, Miniature
Other Names:168.6785.510
168.6785.5107-ND
F5180
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:79.2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Automotive
DC Cold Resistance:0.0074 Ohms
Current Rating:10A