15KPA20ATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
15KPA20ATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15KPA20ATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 15KPA20ATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 20V 34.3V P600
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:34.3V
Voltage - Breakdown (Min):22.34V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Other Names:15KPA20ATRSMC
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):440.2A