15GEEW3E
Delta Electronics
15GEEW3E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15GEEW3E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 15GEEW3E
Manufacturer Delta Electronics
Description PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 266 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - UL:-
Voltage - IEC:115/250VAC
Termination:Wire Leads
Switch Features:-
Series:GE
Panel Thickness:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.45mm x 21.60mm
Packaging:Bulk
Other Names:1144-1054
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Flange
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Ingress Protection:-
Fuse Holder, Drawer:-
Fuse:No
Filter Type:Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Features:-
Detailed Description:Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Flange
Current - UL:-
Current - IEC:15A