Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1554315003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1554315003
Manufacturer Affinity Medical Technologies - a Molex company
Description CABLE PROFINET 2X2X#22 PUR GN SH
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Voltage:300V
Usage:Industrial, Network
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:80%
Series:Flamar 155431
Ratings:UL Style 20233
Other Names:155431-5003
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Number of Conductors:4
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Length:3281' (1000.0m)
Jacket Color:Green
Jacket (Insulation) Thickness:0.0150" (0.381mm)
Jacket (Insulation) Material:Polyurethane (PU)
Jacket (Insulation) Diameter:0.268" (6.81mm)
Features:-
Detailed Description:4 Conductor Multi-Conductor Cable Green 22 AWG Braid 3281' (1000.0m)