150D154X9035A2TE3
Electro-Films (EFI) / Vishay
150D154X9035A2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 150D154X9035A2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 150D154X9035A2TE3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 0.15UF 10% 35V AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Hermetically Sealed
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Series:TANTALEX®, 150D
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:0.15µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35V Axial
Capacitance:0.15µF