15047JA-12K-YA-00
NMB Technologies Corp.
15047JA-12K-YA-00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15047JA-12K-YA-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 15047JA-12K-YA-00
Manufacturer NMB Technologies Corp.
Description FAN AXIAL 150X47MM 12VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 35 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Width:47.00mm
Voltage Range:8 ~ 13.8VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.090 in H2O (22.4 Pa)
Size / Dimension:Square - 150mm L x 150mm H
Series:15047JA
RPM:1400 RPM
Power (Watts):2.28W
Other Names:P122270
Operating Temperature:14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Noise:32.0 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lifetime @ Temp.:100000 Hrs @ 25°C
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.190A