15038PB-B0L-CP-S0
NMB Technologies Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15038PB-B0L-CP-S0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 15038PB-B0L-CP-S0
Manufacturer NMB Technologies Corp.
Description FAN AXIAL 172X38MM 200VAC WIRE
(In US Dollars)
30 pcs
Data sheet
Width:38.00mm
Weight:1.9 lbs (861.8g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:200VAC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.865 in H2O (215.6 Pa)
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Series:15038PB
RPM:3200 RPM
Power (Watts):33.00W
Other Names:5915PC-20W-B30-SM0
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:56.0 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Aluminum
Material - Blade:Polycarbonate (PC), Fiberglass Reinforced
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:100000 Hrs @ 25°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Thermal Overload Protector (TOP)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.210A