14-HD460N-C
Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 14-HD460N-C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 14-HD460N-C
Manufacturer Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Description CBL TIE DBL LOOP BEADED NT 5.1"
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Beaded, Double Head Releasable
Width:-
Tensile Strength:120 lbs (54.43 kg)
Series:14
Packaging:100 per Pkg
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Length - Approximate:18.00"
Length - Actual:1.509' (460.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Bead Diameter 0.177" (4.50mm)
Detailed Description:Beaded, Double Head Releasable Natural 5.10" (129.50mm) 120 lbs (54.43 kg) 1.509' (460.00mm)
Color:Natural
Bundle Diameter:5.10" (129.50mm)