135D567X9006F2
Electro-Films (EFI) / Vishay
135D567X9006F2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 135D567X9006F2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 135D567X9006F2
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 560UF 6V 10% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6V
Type:Hermetically Sealed
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Series:135D
Packaging:Tray
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Size Code:F
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:Wet Tantalum
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):2.5 Ohm
Detailed Description:560µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 6V Axial 2.5 Ohm
Capacitance:560µF