135D127X9010C2
Electro-Films (EFI) / Vishay
135D127X9010C2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 135D127X9010C2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 135D127X9010C2
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 120UF 10V 10% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Hermetically Sealed
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Series:135D
Packaging:Tray
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:Wet Tantalum
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):3.2 Ohm
Detailed Description:120µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10V Axial 3.2 Ohm
Capacitance:120µF